Menu główne:

QS Przedsiębiorstwo Informatyczne Janusz Wilkaniec

Szukaj

Idź do treści

2016

Aktualności

30. grudnia
Informujemy, że od grudnia br. niżej wymionione programy:
QS-Księga Handlowa,
QS-Księgowość Budżetowa,
QS-Wspólnoty i Spółdzielnie Mieszkaniowe,
QS-Faktury,
QS-Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

zostały uzupełnione o możliwość generowania plików JPK zgodnie ze specyfikacją Ministerstwa Finansów.

Użytkownicy w/w programów mogą uaktualnić swoje oprogramowanie bezpłatnie w przypadku wykupionego abonamentu na aktualizację oprogramowania. W przeciwnym przypadku wymagany jest zakup modułu generowania i wysłyłki plików JPK.


18. sierpnia
Pragniemy Państwa poinformować, że w dniu dzisiejszym, tj. 18.08.2016 został przesłany z powodzeniem plik "Ewidencja zakupu i sprzedaży VAT" w ramach Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Cieszymy się razem z Państwem, że nasze oprogramowanie uzyskało dodatkową funkcjonalność w zakresie obsługi plików JPK i zostało sprawdzone w trybie roboczym bramki dostępnej na serwerach Ministerstwa Finansów.30. czerwca
Od 1 lipca 2016 r. duże firmy, fundacje oraz stowarzyszenia będą zobowiązane do przekazywania Urzędom Skarbowym informacji, dotyczących prowadzonej działalności, przy użyciu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Obowiązek taki dotyczył będzie nie tylko w przypadku przeprowadzenia kontroli przez organy skarbowe. Zgodnie z nowelizacją ustawy Ordynacja Podatkowa, każda firma co miesiąc będzie zobowiązana do składania Urzędom Skarbowym rejestrów VAT, za pomocą JPK.

Ministerstwo Finansów narzuciło, na potrzeby przeprowadzanych kontroli skarbowych, termin 1 lipca 2016 r. jako obligatoryjny dla dużych firm, tj. jednostek zatrudniających ponad 250 pracowników lub wykazujących obrót ponad 50 mln euro rocznie, a także dla fundacji i stowarzyszeń. Pozostali przedsiębiorcy – firmy średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa – do końca czerwca 2018 roku będą mogły nie korzystać z Jednolitego Pliku Kontrolnego w przypadku kontroli. Więcej informacji dotyczącej Jednolitego Pliku Kontrolnego można znaleźć na stronach Ministerstwa Finansów.

W związku z tym nasza firma pracuje nad przygotowaniem aktualizacji oprogramowania umożliwiającą przygotowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). W pierwszej kolejności dostępny będzie plik kontrolny na potrzeby ewidencji VAT, w dalszej kolejności pozostałe wymagane struktury pliku JPK.

Użytkownicy naszego oprogramowania, który posiadają aktualny abonament na aktualizację oprogramowania otrzymają moduł
generowania pliku JPK bezpłatnie, pozostali Użytkownicy będą mogli nabyć odpłatnie aktualizację.9. maja
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pragniemy poinformować, że dostępne są aktualizacje naszych programów, w których zrezygnowaliśmy z używania silnika baz danych BDE.

Aktualizacja dotyczy programów:
QS-Księgowość Budżetowa,
QS-Księga Handlowa,
QS-Środki Trwałe i Wyposażenie
QS-Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów
.

Dzięki wprowadzonym zmianom uruchomienie w/w programów nie będzie wymagało użycia konta administratora, programy są bardziej elastyczne i wydajniejsze w pracy. Uproszczona została także procedura instalacji tych programów.
Wszyscy użytkownicy, którzy zakupili abonament na aktualizację wymienione aktualizacje programów otrzymają bezpłatnie.
Pozostali użytkownicy mogą zakupić aktualizację.
Inne programy dostępne w naszej ofercie były projektowane z myślą użycia nowszych technologii i nie wymagają aktualizacji
w opisywanym zakresie.5. stycznia

W związku ze stałym podnoszeniem jakości naszego oprogramowania wprowadzamy istotne zmiany dotyczące obsługi baz danych w naszych programach. Stopniowo odchodzimy od używania silnika baz danych BDE na rzecz bardziej wydajnych narzędzi. Dzięki tym zmianom, w przypadku programów przeznaczonych do obsługi na jeden komputer, zostanie znacznie ułatwiona procedura instalacji, utrzymanie i serwis oprogramowania.

W przypadku użytkowania programu w środowisku sieciowym dostępne będą rozwiązania opierające się na architekturze klient-serwer. Wszystkie programy użytkowane na jednym komputerze lub w ramach sieci lokalnej będą korzystać z baz
SQL.

Dodatkowo kolejne wersje programów będą umożliwiały dostęp do zamkniętych okresów sprawozdawczych z poziomu jednej instalacji programu bez konieczności tworzenia odrębnych reguł dostępu.

Wszystkie opisane zmiany będą dostępne bezpłatnie dla Naszych Użytkowników w ramach wykupionego abonamentu na aktualizację oprogramowania. Dla pozostałych użytkowników przygotowaliśmy korzystne rabaty na zakup aktualizacji. Informacja o dostępności poszczególnych wersji programów będzie prezentowana w naszym serwisie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej dla zarejestrowanych Uzytkowników naszego oprogramowania.Firma | Oferta | Aktualności | Klienci | Kontakt | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego